جدیدترین نسخه‌ی منتشرشده از ویندوز ۱۰، یعنی بیلد ۱۵۰۱۹، با فهرست بلندبالایی از نواقص عرضه شده است، این نواقص شامل یک خطا هستند که دسترسی به تعدادی از سرویس‌های گوگل همچون جی‌میل را برای کاربر ناممکن می‌کند.

البته این مسئله به مرورگر مایکروسافت اج محدود می‌شود؛ دونار سارکار، مسئول پروژه‌ی اینسایدر ویندوز می‌گوید که تیم وی از این موضوع مطلع است و هم‌اکنون مشغول کار روی اصلاحیه‌ی لازم است. به نظر می‌رسد که این وصله در بیلد بعدی که هفته‌ی آینده ارائه خواهد شد گنجانده شود.

ممکن است برخی از ویندوز اینسایدرها به خاطر اجرای یک مدل امنیتی جدید در اتصال به بعضی از وب‌گاه‌های خاص گوگل با مشکل مواجه شده باشند، در حقیقت این مدل تازه برای بهبود وضعیت امنیتی کاربران در نظر گرفته شده است. کاربران می‌توان از گزینه‌ی InPrivate برای دسترسی به این وب‌گاه‌ها استفاده نمایند.

به بیان دیگر اگر شما در دسترسی به گوگل، جی‌میل، گوگل مپس، یا هر سرویس دیگر گوگل با مشکل مواجه هستید، ساده‌ترین راهی که پیش رویتان قرار دارد این است که از زبانه‌ی InPrivate استفاده کرده یا به راحتی مرورگر دیگری را برای کار خود انتخاب نمایید. باز هم خاطرنشان می‌کنیم که این موضوع فقط گریبان‌گیر مایکروسافت اج است.

 

سایر مشکلات مرورگر اج مایکروسافت

گفتنی است که معضل دیگری نیز در این بیلد به چشم می‌خورد، نظیر مشکلی که منجر به از کار افتادن افزونه‌ها می‌شود. در بیلد ۱۵۰۱۹، افزونه‌های مایکروسافت اج عمل نمی‌کنند و تاکنون هیچ راه‌کاری برای اصلاح این اوضاع ارائه نشده است؛ مایکروسافت فقط وعده داده که در بیلد بعدی این موضوع را نیز برطرف نماید.

این‌گونه به نظر می‌رسد که افزونه‌ها بازگذاری می‌شوند، اما افزونه‌ها آن‌طور که از آن‌ها انتظار می‌رود عمل نمی‌کنند. این مشکل می‌بایست در اینسایدر بعدی خاتمه پیدا نماید. اگر به افزونه‌ها در محیط مایکروسافت اج وابسته هستید، پیشنهاد ما به شما این است که از این بیلد صرف نظر نمایید.

در آخر باید یادآور شویم که ممکن است ابزار F۱۲ مایکروسافت اج نیز به درستی عمل نکند و این باعث شود که در پذیرش ورودی ناموفق ظاهر شود. بنابراین اگر اج مرورگر اصلی شماست، باید هنگام ارتقاء به بیلد ۱۵۰۱۹ این مسائل را فراموش نکنید. پیش‌بینی می‌شود که بیلد بعدی پایدارتر باشد و با وصله‌هایی برای تمامی این نواقص همراه گردد؛ پس بهترین راه‌کار این است که در حال حاضر بیلد کنونی را کنار بگذارید.


source : asis

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 بهمن 1395    | توسط: No Name    |    |
نظرات()