اگر پس از بوت شدن لپ تاپ یا کامپیوتر خود زمان زیادی را صرف منتظر ماندن برای شروع و بکار افتادن برنامه های ویندوز خود سپری میکنید و نمیدانید کدام یک از برنامه ها ویندوز باعث کند شدن سیستم شما میشوند، اگر هنگام کلیک برروی یک لینک، باز‌کردن یک برنامه، تایپ یک کلمه و … سیستم تان زمان زیادی را صرف انجام این کارهای کوچک می نماید، اگر شما هم از آن دسته از کاربرانی هستید که با مشکل کند شدن ویندوز ۱۰ مواجه شده اید پیشنهاد می کنیم پست امروز انزل وب را که ۱۴ ترفند جالب را برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰ معرفی و آموزش می دهد را مطالعه بفرمایید.

۱۴ راهکار کاربردی برای بالا بردن سرعت ویندوز ۱۰

۱۴ easy ways to speed up Windows 10

حتی اگر قوی و حرفه ای ترین سیستم ها را در اختیار داشته باشید به مرور زمان ویندوز کامپیوتر یا لپ تاپ کند می شود و ممکن است در اجرا فرمان ها تاخیر مشاهده کنید. بر کسی پوشیده نیست که سیستم‌عامل ویندوز از دیرباز بسته به استفاده کاربر، دچار افت سرعت عملکرد می‌شود و ویندوز ۱۰ نیز از این قاعده مستثنا نیست. کاهش سرعت عملکرد ویندوز ۱۰ می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، قبلا در انزل وب در مورد علت کند شدن سرعت کامپیوتر و لپ تاپ و ۵ روش افزایش سرعت صحبت کردیم، در ادامه آموزش امروز انزل وب ما ۱۴ روش را به شما آموزش خواهیم داده که به کمک آنها می توانید سرعت ویندوز ۱۰ خود را افزایش دهید، اگر شما بلد نیستید با ویندوز ۱۰ کار کنید پیشنهاد می کنیم پست های بررسی و آموزش استفاده از ویندوز ۱۰ را مطالعه بفرمایید.

افزایش سرعت ویندوز ۱۰ با غیر فعال کردن حالت شفافیت

نوار وظیفه یا Task bar در ویندوز ۱۰ به طور پیش‌فرض در حالت شفاف قرار دارد که می تواند سرعت ویندوز ۱۰ شما را کاهش دهد. برای افزایس سرعت windows 10 شما باید این حالت شفافیت را غیر فعال کنید برای این کار به منوی Start بروید و بر روی Setting کلیک کنید و در پنجره بعدی گزینه Personalization را انتخاب کنید.

حال در منوی سمت چپ بر روی Colors کلیک کنید و در سمت راست صفحه و در قسمت پایین گزینه Make Start, taskbar, and action center transparent را پیدا کرده و آن را غیر فعال کنید.

http://asandl.com/webgardi/link/1818/

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 شهریور 1396    | توسط: No Name    |    |
نظرات()